BUDOWANIE BOLIDÓW FORMUŁY 1 – WARSZTATY TEAM BUILDING

Jak sprawić, by 2 plus 2 dało 5?!

Zebrać 200 osób, wręczyć im setki elementów i elemencików do poskładania, wyznaczyć czas, dać pole do manewrów kreatywnych i manualnych, zaszczepić nutkę rywalizacji i… Właśnie dzięki takim działaniom, podczas warsztatów team buildingu dla Heineken Kraków, naszej agencji eventowej udało się osiągnąć wyraźny efekt synergii i udowodnić, że 2 plus 2 może być równe 5!

Warsztaty team buildingowe Budowanie Bolidów Formuły 1 zorganizowane zostały w Com – Com Zone Nowa Huta. Zgromadzone 200 osób zostało podzielonych na mniejsze grupy, z których każda miała za zadanie zbudowanie własnego Bolidu F1, którym następnie miała wziąć udział w emocjonującym wyścigu. Uczestników ograniczał nie tylko czas… Elementy do budowania Bolidów nie były łatwo dostępne. Aby je zdobyć potrzebne było połączenie sił i wykonanie integrujących zadań. Z pewnością żadnego z uczestników nie ograniczała wyobraźnia, kreatywność i swoboda wspólnego działania, jednak dopiero kolektywny mózg wszystkich członków teamu pozwolił na osiągnięcie założonego celu i zbudowanie genialnego Bolidu!

Prawidłowo dobrane narzędzie spowodowało, że nikogo nie trzeba było zmuszać do współpracy – nawiązała się ona samoczynnie podczas ciekawej, profesjonalnie przygotowanej gry scenariuszowej. Jednocześnie zadanie skonstruowane zostało w ten sposób, aby niemożliwe było wykonanie go w pojedynkę. W trakcie warsztatów nawiązała się współpraca i nasunęły wnioski. Poza tym zidentyfikowane zostały mocne strony pracowników, które można wykorzystać w ich pracy. Wszystko reakcje Uczestników warsztatów były spontaniczne, dlatego po zakończonym wyścigu profesjonalni trenerzy wskazali błędy i niedoskonałości towarzyszące wspólnym działaniom. Co najważniejsze, podczas zorganizowanego team buildingu każdemu z obecnych towarzyszyły pozytywne emocje!

 

Cel eventu: Zintegrowanie i wyposażenie pracowników Heineken w umiejętności, które wspomogą ich efektywność: umiejętność podziału ról i zadań, skutecznej komunikacji, podejmowania stanowczych decyzji, asertywności, udzielania skutecznego feedbacku, wspólnego rozwiązywania problemów. Zwiększenie świadomości pracowników w obszarze wzajemnej współpracy i poprawa efektywności działań. Zbudowanie synergicznie działającego zespołu.

Moduły eventowe: Wykorzystanie odpowiedniej metodologii i narzędzi szkoleniowych potrzebnych do  stworzenia dream teamu. Integracja zespołu. Wyjaśnienie i udowodnienie znaczenia efektu synergii. Profesjonalne wskazówki i uwagi trenerów wskazujące obszary, które można udoskonalić, aby pracować jeszcze efektywniej. Identyfikacja mocnych stron pracownika i wykorzystanie tych mocnych stron w pracy.

Uzyskane efekty: Poprawienie atmosfery wewnątrz zespołu, oparte na zbudowaniu zaufania i wzmocnieniu motywacji. Uzyskanie przez uczestników satysfakcji ze wspólnego działania i osiągnięcia celu, który jednoczy. Usprawnienie procesów komunikacyjnych w firmie. Zacieśnienie więzi, odprężenie, zmniejszenie skutków odczuwanego stresu. Przełamanie rutyny.

 

Wróć do wydarzeń

Oferta

Możemy wykreować Twój biznes za pomocą jednego z tych trzech narzędzi lub wszystkich łącznie. Przekonaj się, z które z nich będzie dla Ciebie najlepsze i spełni Twoje oczekiwania. Porozmawiaj z nami! Wskażemy najlepszą drogę do Twojego sukcesu.