fbpx
Back To Top

Expo 2020 Dubai – targi, które inspirują

Targi Expo 2020 to niezwykłe wydarzenie w świecie eventów, odbywające się na terenie 600 boisk piłkarskich i porównywane nawet do igrzysk olimpijskich! Takie słowa imponują w branży i mocno motywują wystawców do jak najlepszego zaprezentowania swojego kraju.

Polska w Dubaju stworzyła niezwykłe stoisko pod hasłem: Poland. Creativity inspired by nature. Inne  państwa także nie pozostają w tyle i pokazują niezwykłe rozwiązania ze świata eventów. Postanowiliśmy zebrać kilka najciekawszych. Przekonajcie się, jakie pomysły prezentują różne kraje na największych targach eventowych na świecie!

POLSKA

Nie sposób nie rozpocząć wędrówki po Dubaju od naszego kraju. Stoisko Polski to aż 2000 m2 powierzchni, z drewnianą elewacją i rzeźbą kinetyczną symbolizującą stado ptaków. Główny element ekspozycji stanowi wielka multimedialna instalacja „Polski stół”, na którą składa się aż 120 modułów polskiego drewna i modułów specjalnych, wykonanych przez najzdolniejszych polskich artystów. Rozwiązania architektoniczne zaproponowała firma WXCA wraz ze studiem Bellprat Partner. Za szczegółową koncepcję narracji ekspozycji, kluczowe doświadczenia oraz produkcję wszystkich materiałów multimedialnych odpowiada natomiast konsorcjum Science Now, Stellar Fireworks i Tellart, które jest także pomysłodawcą „Polskiego Stołu” i strefy V „Poland. Landscapes of creativity.

Koncepcja Polski na Dubai Expo 2020 ma udowodnić, że kreatywność to nasza cecha narodowa. Poszczególne elementy ekspozycji mają pokazać jak postęp gospodarczy naszego kraju idzie w parze z naturą i rozwojem rozwiązań ekologicznych.

O skali przedsięwzięcia świadczy także to, że Polska w ciągu 6 miesięcy zorganizuje aż 1000 wydarzeń!

Dubai 2020 Expo

Więcej o polskim stoisku przeczytasz TUTAJ

ROSJA

Mimo, że fasada stoiska nie jest oświetlona, to futurystyczna kopuła i sam rozmiar budynku robią wrażenie. A w środku Rosjanie postawili na… wielki mózg. Wszystko dlatego, że motywem przewodnim jest pokazanie możliwości ludzkiego umysłu i skupienie się na przyszłości. Wszystkie elementy mają natomiast nawiązać do idei ciągłego ruchu.

Rosyjscy politycy nie ukrywają, że Dubai Expo 2020 to dla nich duża szansa na nawiązanie stosunków biznesowych ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

SZWAJCARIA

Szwajcaria również bardzo mocno nawiązała do kreatywności i natury. Postanowiła zabrać zwiedzających na przechadzkę po Alpach… we mgle. Niezwykła instalacja robi niesamowite wrażenie, które dodatkowo potęguje bardzo przemyślane oświetlenie.

Szwajcarzy mocno postawili też na prezentację swoich gastronomicznych specjałów. Mowa tutaj o serowym fondue czy pysznych czekoladach. W dodatku spróbować można ich na samym dachu pawilonu, co stanowi kolejną atrakcję!

STANY ZJEDNOCZONE

Amerykanie tradycyjnie pokazali, że w świecie eventów nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Ich stoisko to wielka makieta rakiety kosmicznej Space X. Jak łatwo się domyślić, motyw przewodni stoiska jest bardzo mocno związany z podróżami kosmicznymi. Samo hasło także nawiązuje do reszty elementów: „Freedom creating the future”.

Oprócz samej rakiety niesamowite wrażenie robi wielki księżyc, zawieszony w jednej z sal w taki sposób, by odbiorca miał wrażenie jakby księżyc był faktycznie nad nim. Twórcy wykorzystali księżyc do wyświetlania na nim  ośmiominutowej prelekcji, związanej z kosmosem i historią Stanów Zjednoczonych.

TAJLANDIA

Już piękna podświetlana fasada zasługuje na wyróżnienie. Ale stoisko zyskuje jeszcze więcej po wejściu do środka. Tam czekają na nas nawiązania do słynnej gry Mortal Combat i połączenie niezwykłych możliwości multimedialnych ze światem realnym. Tajlandia swoim stoiskiem dotyka bardzo wielu tematów – od tradycji i pokazania walorów turystycznych, poprzez muzykę i jedzenie, aż po rozwój technologiczny – i robi to niezwykle umiejętnie!

Dla Tajlandii Dubai Expo 2020 to także okazja, by zaprezentować światu swoje najnowsze wynalazki. Wśród nich króluje oczywiście tematyka związana ze sztuczną inteligencją i robotyką. Jako przykład wymienić można w pełni autonomicznego robota, który jest w stanie naprawić choćby uszkodzone rurociągi pod wodą.

To tylko niektóre przykłady niesamowitych rozwiązań eventowych prezentowanych na targach Dubai Expo 2020. Nawet jeżeli nie dysponujemy aż takim budżetem i możliwościami, co wystawcy z Dubaju, warto zajrzeć na Wschód, by poznać najnowsze trendy i dać się ponieść inspiracjom.