Multikulturowość na Carnival Party dla HEINEKEN Kraków

Karnawałowe imprezy dla pracowników korporacji to nie tylko przyjemny czas spotkań poza środowiskiem biurowym ale również świetna okazja do poszerzenia wiedzy o firmie oraz podkreśleniu multikulturowości wśród pracowników Heinekena, która w korporacjach jest dostrzegana każdego dnia. Pobudzenie świadomości pracowników o kulturach z którymi mają do czynienia na co dzień oraz wzmocnienie w nich poczucia wzajemnej tolerancji i jedności jest niezwykle istotne z punktu widzenia kultury organizacyjnej.

Udało nam się połączyć na jednym wydarzeniu kulturę Brazylii, Meksyku, Polski i Chin. Dzięki wyborowi miejsca jakim było Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, kilka sal zaangażowanych w trakcie eventu, a przede wszystkim wiszące przy suficie samoloty podkreślające motyw podróży, udało nam się osiągnąć idealny efekt. Oprócz wystroju istotnym i obowiązkowym elementem był catering z tych czterech kultur oraz występy zespołów, które pokazały w jaki sposób można przeżywać karnawał.

Cały pokaz rozpoczął się od miejscowego Krakowiaka wykonanego przez zespół ludowy wraz z Lajkonikiem, następnie Smok Chiński tańczący przy dźwiękach bębna oraz pokaz sztuk walki wykonany przez wielokrotnych złotych medalistów Mistrzostw Świata. Po energetycznym show chińskim uczestników zaskoczyli prawdziwi Mariachi grający na scenie jeden z największych hitów muzyki meksykańskiej, ich przesympatyczne i pozytywne nastawienie do ludzi zaraziło całą publiczność. Gdy wygrywali ostatnie nuty nagle światło zgasło i pojawiło się po drugiej stronie sali gdzie już zaczynały swoje show tancerki Samby. Piękne stroje, uśmiech dziewczyn zachęciły widzów do wspólnej zabawy i wyjęcia swoich smartfonów by mieć pamiątkę takiego występu! Piski zdziwienia, szok na twarzach i coraz większy uśmiech na twarzach uczestników coraz bardziej napawał nas dumą, że udało nam się ich zaskoczyć. Pokazy te to tylko wstęp do jednoczenia pracowników Heinekena bez względu na kulturę. Podkreśleniem ich jedności były stroje w których przybyli na Carnival Party, każdy miał przebranie nawiązujące do tematu eventu. Dlatego zachęcaliśmy ich do robienia sobie zdjęć na ściance wraz z napisami o tolerancji i jedności. Dostępna była również mapa świata wraz z flagami na szpilkach, osoby nie pochodzące z Polski mogły zaznaczać skąd pochodzą dzięki czemu wszyscy widzieli jak wiele narodowości pracuje w jednym biurze.

Kwintesencją całego wydarzenia był zatańczony przez WSZYSTKICH narodowy Polski taniec POLONEZ. Niesamowitym wrażeniem było oglądać jak kilkaset osób bez żadnego przygotowania tańczy wspólnie podkreślając, że właśnie w Polsce łączą się kultury całego świata.

Cel Eventu: Wzmocnienie świadomości obecności multikulturowości w HEINEKEN wśród pracowników. Zapoznanie ich z kulturami świata oraz integracja multikulturowa. Pokazanie, że Heineken jednoczy kultury świata.

Moduły Eventowe: Pokaz kultur świata – show Zespołu Ludowego, Kultury Chińskiej (smok i sztuki walki), Mariachi oraz Samby Brazylijskiej. Dekoracje tematycznie związane z kulturami – zaaranżowane trzy pomieszczenia. Catering czterech kuchni świata oraz live cooking wykonany przez chińskich kucharzy. Materiały graficzne nawiązujące do multikulturowości – mapa świata, roll-upy z przesłaniami. Program eventu, który został specjalnie stworzony i wykreowany by całe wydarzenie było mocno nacechowane wielokulturowością nie zaburzając przy tym dobrej zabawy. Ścianka fotograficzna wraz z tablicami z przesłaniami.

Uzyskane efekty: Wyraźne zaznaczenie obecności multikulturowości w HEINEKEN. Udowodnienie, że Heineken jednoczy. Zjednoczenie pracowników, pokazanie, jak wiele są w stanie razem stworzyć. Zainspirowanie ich do dalszych działań w kierunku zdobywania wiedzy o innych kulturach oraz działania i współpracy bardziej otwartej z innymi narodowościami.

 

Wróć do wydarzeń

Oferta

Możemy wykreować Twój biznes za pomocą jednego z tych trzech narzędzi lub wszystkich łącznie. Przekonaj się, z które z nich będzie dla Ciebie najlepsze i spełni Twoje oczekiwania. Porozmawiaj z nami! Wskażemy najlepszą drogę do Twojego sukcesu.